• Збільшення розміру шрифта
 • Звичайний розмір шрифта
 • Зменшити розмір шрифта

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

ДУ "Науковий центр з медико-біотехнічних проблем"

Публікації

logo2

logo-eu

Національний контактний пункт «Здоров'я»

Національний науковий центр з медико-біотехнічних проблем НАН України

 

 

 

 

25 листопада 2016 р. у м. Вінниця буде проведений  інформаційний день за програмою «Горизонт 2020». Будуть висвітлені наступні питання:

1. Нові конкурси програми «Горизонт 2020» в галузі охорони здоров'я.

Доповідач: представник НКП «Здоров'я» Гороховатська Ольга Ярославна.

2. ERC - Європейська Рада з Досліджень. Умови отримання грантів.

Доповідач: керівник НКП ЄРД Міщук Яніна Ромуальдівна.

3. Дослідницькі інфраструктури в програмі «Горизонт 2020».

Доповідач: керівник НКП ДІ Гороховатська Марина Ярославна.

Місце проведення: м. Вінниця, вул. Пирогова, 56, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, кафедра соціальноі медицини та організаціі охорони здоров'я. Початок об 11-00.

О 14-00 в Ресурсному центрі ВНЗ МГО «Україна Польща Німеччина» відбудеться зустріч з представниками вузів Вінниччини, департаменту освіти ОДА, ГО «Вінницька асоціація медиків» Єврорегіону Дністер, Агенціі регіонального розвитку Вінницькоі ОДА, громадської Ради при Вінницькій обласній Раді та громадських організацій Вінниччини, ЗМІ.

Місце проведення: м. Вінниця, вул Соборна, 85, 2 поверх.

Витяг з Робочих програм щодо тематики конкурсів на 2017 рік

Пропонуємо вашій увазі витяг з Робочих програм «Здоров'я», «Нанотехнології» та «Харчова безпека» (медичної спрямованості) стосовно тем, по яких конкурси вже відкриті, або будуть відкриті у другій половині 2016 року. Дедлайн заявок (позначено червоним) від жовтня 2016 р. до квітня 2017 р.

Об’ява

НКП «Середні та малі підприємства» (базова організація «Агенція європейських інновацій») проводить семінар-тренінг «Підготовка проектних пропозицій для малого та середнього підприємництва до програми «Горизонт 2020»

 • Місце проведення: м. Київ,вул. Михайлівська, 1/3, готель «Козацький» (станція метро Майдан Незалежності).
 • Дата проведення: 21червня 2016р., 9.00-18.00.
 • Вартість участі у тренінгу - семінарі: 1500 грн.
 • Учасники: власники, керівники та представники малих та середніх підприємств України
 • Кількість учасників: 15-20.

Практичні заняття для учасників семінару побудовані на типовій проектній заявці для МСП програми Горизонт 2020. Також надається інформаційна підтримка щодо конкурсних тем, правил участі та ін. програми Горизонт 2020.

 • Контактна особа – Мельник Марина
 • Адреса для листування: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 • Контактний тел.: 067-130-34-95

Зареєструватись

Національний контактний пункт «Здоров’я» 13 листопада 2015 року проводив інформаційний день «Горизонт-2020» для початківців». Було запрошено фахівців з медико-біологічних спеціальностей, яким надано інформацію і рекомендації щодо:

 • структури програми «Горизонт-2020»
 • особливостей конкурсу спільних наукових проектів
 • типів грантів і вимог до учасників
 • аналізу робочих програм на 2016-2017 рр.
 • шляхів пошуку партнерів для створення консорціуму
 • програми індивідуальних стипендій для дослідників (Marie Sklodowska Curie Actions).

Презентації двох доповідей можна проглянути (завантажити) за посиланнями:

«Горизонт-2020» для початківців» 

«Mobility of scientists»

Також до вашої уваги – адреси офіцерів Єврокомісії, відповідальних за кожну тематику Робочої

програми «Health, demographic change and well-being», до яких можна звертатися з усіх питань.

Нові Робочі програми «Горизонт-2020» на 2016-2017рр. з усіх напрямів

На сторінці http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/funding/reference_docs.html#h2020-work-programmes-2016-17 викладено Робочі програми на 2016-2017 рр. з усіх напрямів «Горизонт-2020». Це дає змогу почати вже зараз пошук іноземних партнерів, необхідних для створення консорціуму. «Горизонт-2020» має багато специфічних рис, проте алгоритм процесу підготовки пропозиції схожий з тим, що був у Сьомій Рамковій програмі ЄС. Тому радимо вам ознайомитися з двома частинами видання, що його було здійснено НКП «Здоров’я» протягом останніх років. Посилання на них наведені нижче:

Треба задіяти ВСІ механізми для того, щоб якомога швидше знайти партнерів і увійти до консорціуму. Перш за все, необхідно підготувати Partner Search Form і використовувати її для інформування потенційних партнерів про свої наміри. Наведена форма для пошуку партнерів не є догмою. Дані про свої ідеї, розробки і бажання ви можете викласти інакше, але так, щоб це було зрозуміло потенційним партнерам. Не забудьте про спілкування із науковцями у відповідних групах професійної мережі Linkedin, де обговорюється майже кожний тематичний розділ програми. Можете також надсилати нам в НКП заповнені форми для пошуку партнерів, а ми будемо їх розсилати у відповідні НКП європейських країн (шанс на відповідь невеликий, але є). З появою нових матеріалів щодо особливостей функціонування програми «Горизонт-2020», вони будуть розміщуватися на сайті http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/index.html

Україна – асоційований член програми «Горизонт-2020»

Угода між Україною та ЄС про асоційовану участь України у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» (вже ратифікована Верховною Радою) передбачає можливість виходу України на рівень партнерства з ЄС у сфері науки та технологій, що дозволить значно підвищити рівень залучення українських науковців, університетів, науково-дослідних організацій і установ до спільних європейських наукових досліджень, а також створить основу для структурних реформ у науково-інноваційній сфері України.

Водночас, асоційований статус дає можливість Україні стати повноправним членом Європейського наукового простору і мати користь від однакових прав, обов’язків та умов для діяльності з країнами-членами ЄС.

Асоційований статус України у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» надасть додатковий імпульс як до збільшення кількості учасників проектів та розмірів фінансування наукових досліджень за рахунок ЄК на рівних умовах з установами країн-членів ЄС, так і розвитку інноваційної складової України та економіки в цілому.

Інтеграція української наукової спільноти до всіх дій Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» сприятиме більшій спеціалізації у відповідності до науково-технічного сектору ЄС, а також прогресивній перебудові системи здійснення досліджень в Україні з урахуванням європейських особливостей, що носять переважно цивільний характер, базуючись на принципах рівного співробітництва, з акцентом на конкурентоспроможність і сталий розвиток, з огляду на такі глобальні виклики як, наприклад, зміна клімату та охорона здоров'я.

Асоційований статус в Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» розглядається як важливий етап у розвитку партнерських відносин з Європейським Союзом, забезпеченні умов для економічного зростання України, створенні умов для інтеграції країни в європейські та загальносвітові економічні відносини.

Переваги нового статусу

Україна вже не вперше приєднується до програм ЄС у сфері науки, однак раніше вона могла брати в них участь тільки в статусі третьої країни. Завдяки чинній угоді про асоціацію з ЄС Україна стала асоційованим учасником «Горизонту-2020». Цей статус надає українським ученим кілька важливих переваг.

Головна перевага - можливість впливати на тематику конкурсів, на які приймаються грантові заявки. Українські експерти тепер можуть брати участь у роботі дорадчих груп і програмних комітетів Єврокомісії - пропонувати європейським колегам тематику майбутніх конкурсів «Горизонту» і впливати на те, під яку тематику досліджень будуть формуватися бюджети програми.

Друга перевага - більше можливостей пошуку закордонних партнерів. Щоб подавати заявки на конкурси «Горизонту-2020», університетам та науково-дослідним установам необхідно формувати консорціуми з щонайменше трьох юридичних осіб із різних країн. Українським ученим буде легше знаходити партнерів: вони зможуть входити до консорціумів як одна з трьох обов'язкових (а не «додаткових») сторін.

Третя перевага пов’язана з другою і полягає в тому, що розподіл фінансування всередині консорціуму все ж таки залежить від статусу партнера: на відміну від третіх країн (які, будемо відверті, отримують кошти за залишковим принципом) обов’язкові партнери фінансуються на рівні європейських.

Окрім того, українські науковці зможуть подавати більше грантових заявок: треті країни допускаються до участі не в усіх конкурсах програми, натомість асоційовані члени конкурують нарівні з державами Євросоюзу.

Останнє оновлення на Четвер, 24 листопада 2016, 11:36  


© 1995 - 2017 ДУ «Науковий центр з медико-біотехнічних проблем» All Rights Reserved.