• Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
e-mail Друк

Національний контактний пункт «Здоров’я» 

Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

logo2

 

Європейська комісія опублікувала короткий посібник (англійською), в якому надано пояснення окремих важливих деталей програми «Горизонт Європа», які доцільно взяти до уваги потенційним заявникам.

Цей документ стане корисним при підготовці заявки на проект та пошуку партнерів, а також допоможе Вам краще зрозуміти особливості нової Рамкової Програми ЄС.

Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/lmVLDUR

 

15 червня Єврокомісія оприлюднила заключні офіційні версії робочих програм на 2021-2022 роки з усіх напрямів, і Ви вже можете орієнтуватись на тематики, які будуть фінансуватись. У робочих програмах наведено терміни конкурсів, бюджети, умови і т.п. Всі програми є за посиланням:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/reference-documents;programCode=HORIZON

Відкриті і наступні конкурси кластеру «Здоров’я» можна знайти за посиланням: Funding and tender opportunities

Цю інформацію ми представляємо більш детально у наступному файлі

 
Незважаючи на те, що перші конкурси мають дедлайн 21 вересня, треба вже зараз починати роботу з пошуку партнерів і підготовки проектів. Для початку рекомендуємо ознайомитися із загальною  інформацією про Програму «Горизонт Європа», що представлена у брошурі  ПРОГРАМА ЄС «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ НАУКОВЦІВ  і, якщо треба, не зволікати з розміщенням відповідних даних про свою ідею, можливості, організацію тощо в розділі Partner Search: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/partner-search .

Також пропонуємо ознайомитися з новими аплікаційними формами (Form A and Form B)  для проектів RIA /  IA Програми «Горизонт Європа».

 

У період з  28 червня по 9 липня 2021 року. Європейська Комісія буде проводити

Інформаційні дні «Горизонт Європа» присвячені 9-ти темам, кожна з яких передбачає проведення дискусій та практичних сесій.

Для участі НЕ потрібна попередня реєстрація.

Попередні дати проведення інформаційних сесій за згаданими темами:

28 червня – Інфраструктури (Infrastructures)

29 та 30 червня – Цифрові технології, індустрія та космос (кластер 4 – Digital, industry & space)

30 червня – Громадянська безпека для суспільства (кластер 3 – Civil security for society)

1 липня – Культура, творчість та інклюзивне суспільство (кластер 2 – Culture, creativity & inclusive society)

1 липня – Дії Марії Склодовської-Кюрі: нові аспекти в рамках програми «Горизонт Європа» (The Marie Skłodowska-Curie Actions)

2 липня - Здоров'я (кластер 1 – Health)

5 та 6 липня – Клімат, енергія та мобільність (кластер 5 – Climate, energy & mobility)

7 та 8 липня – Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище (кластер 6 - Food, bioeconomy, natural resources, agriculture & environment)

9 липня – Європейський дослідницький простір (ERA) та поширення участі (European Research Area (ERA) & Widening)

Детальніше програму заходу та посилання на пряму трансляцію можна отримати за посиланням: https://www.horizon-europe-infodays2021.eu/

Для розвитку міжнародних контактів рекомендуємо приєднуватись до LInkedIN групи
Cooperation with Ukrainian organizations in the HORIZON EUROPE and other EU-programs
https://www.linkedin.com/groups/3190039/

Зміни в дедлайнах конкурсів у зв'язку з COVID-19 та коронавірус-специфічні проєкти, які отримали фінансування:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/covid-19 

Щодо вакцини проти COVID-19:

https://sciencebusiness.net/covid-19/news/well-have-covid-19-vaccine-end-year-says-eu-research-chief

Останні відкриті конкурси програми «Горизонт 2020» (Calls to April 2020.docx)

Рекомендуємо ознайомитися з презентацією щодо специфічної спрямованості та особливостей конкурсів 2019 року, підготовлену Health Directorate – DG RTD.

Оновлена Робоча програма напрямку 'Health, demographic change and wellbeing' на 2018-2020 роки викладена на сайті Єврокомісії за посиланням:

http://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-health_en.pdf 

Оновлення стосуються не переліку тем, а деяких пояснень щодо їх спрямованості, конкретних завдань та очікуваного впливу.

Найближчі конкурси 2018-2019 рр (MSWord docx).

 

НКП "Здоров'я, демографічні зміни та добробут" та НКП "Дослідницькі інфраструктури" спільно з Директоратом науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України в рамках серії семінарів для науковців та освітян «Міжнародні проекти, конкурси та гранти в Україні» проводить семінар,присвячений останнім відкритим конкурсам програми "Горизонт 2020" за відповідними напрямами. Захід відбудеться 10 вересня 2019 р. о 16:00 у приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України (вул. Л. Толстого, 7).

Національний контактний пункт «Здоров’я, демографічні зміни та добробут» програми ЄС «Горизонт-2020» 13 жовтня 2017 року провів у Києві інформаційний семінар «Горизонт-2020: аналіз робочих програм на 2018-2020 рр. за напрямами охорони здоров’я, біо- та нанотехнологій».

У семінарі прийняли участь 60 фахівців з медико-біологічних спеціальностей з усієї України. На семінарі були висвітлені наступні питання:

1. Аналіз робочих програм на 2018–2020 рр. за напрямом «Здоров’я, демографічні зміни та добробут» (доповідачі П.Я. Смалько, О.Я. Гороховатська).

2. Аналіз робочих програм на 2018–2020 рр. за напрямом біо- та нанотехнологій (доповідач І.І. Білан).

3. Аналіз робочих програм на 2018–2020 рр. за напрямом «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка» (доповідач С.В. Ісаєнков).

4. Доступ до європейських дослідницьких інфраструктур біомедичного напряму в контексті конкурсів робочої програми на 2018–2020 рр. (доповідач М.Я. Гороховатська).

 

Офіційні заключні версії робочих програм будуть представлені наприкінці жовтня.


Щодо нових Робочих програм «Горизонт-2020» на 2018-2020 рр. з усіх напрямів

Нові Робочі програми на 2018-2020 рр. вже обговорювалися, найближчим часом очікується оприлюднення їх попередніх версій (drafts) https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/node/1602 з урахуванням визначених пріоритетів http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/sites/horizon2020/files/stratprog_overarching_version_for_publication.pdf

Знайомство з draft програмами дасть змогу почати пошук іноземних партнерів, необхідних для створення консорціуму. «Горизонт-2020» має багато специфічних рис, проте алгоритм процесу підготовки пропозиції схожий з тим, що був у Сьомій Рамковій програмі ЄС. Тому радимо вам ознайомитися з двома частинами видання, що його було здійснено НКП «Здоров’я» протягом останніх років. Посилання на них наведені нижче:

Треба задіяти ВСІ механізми для того, щоб якомога швидше знайти партнерів і увійти до консорціуму. Перш за все, необхідно підготувати Partner Search Form і використовувати її для інформування потенційних партнерів про свої наміри. Наведена форма для пошуку партнерів не є догмою. Дані про свої ідеї, розробки і бажання ви можете викласти інакше, але так, щоб це було зрозуміло потенційним партнерам. Не забудьте про спілкування із науковцями у відповідних групах професійної мережі Linkedin, де обговорюється майже кожний тематичний розділ програми. Можете також надсилати нам в НКП заповнені форми для пошуку партнерів, а ми будемо їх розсилати у відповідні НКП європейських країн (шанс на відповідь невеликий, але є). З появою нових матеріалів щодо особливостей функціонування програми «Горизонт-2020», вони будуть розміщуватися на сайті http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/index.html

Нова корисна інформація щодо пошуку партнерів
This is to inform you about a new feature on the Participant Portal. It now offers the possibility to look for partners directly in the context of individual call topics (open and forthcoming).
Potential applicants can access the list of existing partner search requests for a given topic via the individual call topic pages (example).
From the same place, Legal Entity Appointed Representatives (LEARs) can also create new partner search requests on behalf of their organisation.
Detailed guidance is available.

25 листопада 2016 р. у м. Вінниця був проведений  інформаційний день за програмою «Горизонт 2020», на якому були висвітлені наступні питання:

1. Нові конкурси програми «Горизонт 2020» в галузі охорони здоров'я.

Доповідач: представник НКП «Здоров'я» Гороховатська Ольга Ярославна.

2. ERC - Європейська Рада з Досліджень. Умови отримання грантів.

Доповідач: керівник НКП ЄРД Міщук Яніна Ромуальдівна.

3. Дослідницькі інфраструктури в програмі «Горизонт 2020».

Доповідач: керівник НКП ДІ Гороховатська Марина Ярославна.

Також в Ресурсному центрі ВНЗ МГО «Україна Польща Німеччина» відбулася зустріч з представниками вузів Вінниччини, департаменту освіти ОДА, ГО «Вінницька асоціація медиків» Єврорегіону Дністер, Агенціі регіонального розвитку Вінницькоі ОДА, громадської Ради при Вінницькій обласній Раді та громадських організацій Вінниччини, ЗМІ.


22 червня 2016 року Національний контактний пункт «Здоров’я» проводив інформаційний день «Горизонт-2020: участь у підготовці проектної заявки, її зміст і особливості», на якому були висвітлені наступні питання:

1. «Горизонт-2020 для початківців. Частина 2».

Доповідач: керівник НКП «Здоров'я» Смалько Петро Якович.

2. «Конкурси 2016-2017 рр. напряму здоров’я, демографічні зміни та добробут».

Доповідач: представник НКП «Здоров'я» Гороховатська Ольга Ярославна.

Також було надано інформацію про нові конкурси з медичної тематики по програмах «Нанотехнології» та «Харчова безпека».

13 листопада 2015 року Національний контактний пункт «Здоров’я» проводив інформаційний день «Горизонт-2020» для початківців». Було запрошено фахівців з медико-біологічних спеціальностей, яким надано інформацію і рекомендації щодо:

  • структури програми «Горизонт-2020»
  • особливостей конкурсу спільних наукових проектів
  • типів грантів і вимог до учасників
  • аналізу робочих програм на 2016-2017 рр.
  • шляхів пошуку партнерів для створення консорціуму
  • програми індивідуальних стипендій для дослідників (Marie Sklodowska Curie Actions).

Презентації двох доповідей можна переглянути (завантажити) за посиланнями:

«Горизонт-2020» для початківців»

«Mobility of scientists»

Також до вашої уваги – адреси офіцерів Єврокомісії, відповідальних за кожну тематику Робочої

програми «Health, demographic change and well-being», до яких можна звертатися з усіх питань.

Україна – асоційований член програми «Горизонт-2020»

Угода між Україною та ЄС про асоційовану участь України у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» (вже ратифікована Верховною Радою) передбачає можливість виходу України на рівень партнерства з ЄС у сфері науки та технологій, що дозволить значно підвищити рівень залучення українських науковців, університетів, науково-дослідних організацій і установ до спільних європейських наукових досліджень, а також створить основу для структурних реформ у науково-інноваційній сфері України.

Водночас, асоційований статус дає можливість Україні стати повноправним членом Європейського наукового простору і мати користь від однакових прав, обов’язків та умов для діяльності з країнами-членами ЄС.

Асоційований статус України у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» надасть додатковий імпульс як до збільшення кількості учасників проектів та розмірів фінансування наукових досліджень за рахунок ЄК на рівних умовах з установами країн-членів ЄС, так і розвитку інноваційної складової України та економіки в цілому.

Інтеграція української наукової спільноти до всіх дій Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» сприятиме більшій спеціалізації у відповідності до науково-технічного сектору ЄС, а також прогресивній перебудові системи здійснення досліджень в Україні з урахуванням європейських особливостей, що носять переважно цивільний характер, базуючись на принципах рівного співробітництва, з акцентом на конкурентоспроможність і сталий розвиток, з огляду на такі глобальні виклики як, наприклад, зміна клімату та охорона здоров'я.

Асоційований статус в Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» розглядається як важливий етап у розвитку партнерських відносин з Європейським Союзом, забезпеченні умов для економічного зростання України, створенні умов для інтеграції країни в європейські та загальносвітові економічні відносини.

Переваги нового статусу

Україна вже не вперше приєднується до програм ЄС у сфері науки, однак раніше вона могла брати в них участь тільки в статусі третьої країни. Завдяки чинній угоді про асоціацію з ЄС Україна стала асоційованим учасником «Горизонту-2020». Цей статус надає українським ученим кілька важливих переваг.

Головна перевага - можливість впливати на тематику конкурсів, на які приймаються грантові заявки. Українські експерти тепер можуть брати участь у роботі дорадчих груп і програмних комітетів Єврокомісії - пропонувати європейським колегам тематику майбутніх конкурсів «Горизонту» і впливати на те, під яку тематику досліджень будуть формуватися бюджети програми.

Друга перевага - більше можливостей пошуку закордонних партнерів. Щоб подавати заявки на конкурси «Горизонту-2020», університетам та науково-дослідним установам необхідно формувати консорціуми з щонайменше трьох юридичних осіб із різних країн. Українським ученим буде легше знаходити партнерів: вони зможуть входити до консорціумів як одна з трьох обов'язкових (а не «додаткових») сторін.

Третя перевага пов’язана з другою і полягає в тому, що розподіл фінансування всередині консорціуму все ж таки залежить від статусу партнера: на відміну від третіх країн (які, будемо відверті, отримують кошти за залишковим принципом) обов’язкові партнери фінансуються на рівні європейських.

Окрім того, українські науковці зможуть подавати більше грантових заявок: треті країни допускаються до участі не в усіх конкурсах програми, натомість асоційовані члени конкурують нарівні з державами Євросоюзу.
Останнє оновлення на Четвер, 12 серпня 2021, 16:01  

© 1995 - 2021 ДУ «Науковий центр з медико-біотехнічних проблем» All Rights Reserved.